logo
جهت دریافت کاتالوگ کلی شرکت و محصولات ما بر روی لینک زیر (دریافت کاتالوگ شرکت) کلیک فرمایید.


دریافت کاتالوگ شرکت
تهران، کیلومتر 45 اتوبان امام رضا، شهرک صنعتی خوارزمی(1)، بلوار گلها، خیابان سوسن

اهمیت نوع ورق فولادی در قیمت قالب بتن فلزی

بتن سازه ضمان / دسته‌بندی نشده  / اهمیت نوع ورق فولادی در قیمت قالب بتن فلزی

اهمیت نوع ورق فولادی در قیمت قالب بتن فلزی

آنچه برای پیمانکاران و قالب بندها در خرید قالب بتن فلزی  اهمیت دارد، طول عمر،کارایی و کیفیت بیشتر قالب بتن فلزی
می باشد.

در گذشته فقط شرکت فولاد مبارکه اصفهان تولید کننده ورق ۳ میلی متر بود. از این رو همه تولیدکنندگان از ورق فولاد مبارکه اصفهان استفاده می کردند. طی سالهای اخیر شرکت های متعددی به غیر از فولاد مبارکه نیز ورق ۳ میلی متر تولید میکنند. متاسفانه تا کنون کیفیت شرکتهای دیگر نتوانسته به سطح کیفیت ورق فولاد مبارکه اصفهان برسند! پایین بودن کیفیت ورق فولادی موجب کاهش چشمگیر قیمت ورق های غیر از فولاد مبارکه شده است.

قیمت منطقی قالب بتن فلزی بر اساس چه پارامترهایی می باشد؟

در اینجا شاهد آن هستیم که برخی تولیدکنندگان قالب فلزی بتن که بخاطر عدم رعایت استاندردهای تولید نمی توانند از فولاد مبارکه خرید کنند. این تولیدکنندگان برای حضور در بازار قالب بتن فلزی از ورق های متفرقه برای تولید قالب فلزی بتن استفاده میکنند. گفتنی است حتی برخی تولیدکنندگان حتی از ورق های ضایعاتی استفاده می کنند!

طبعا در بررسی قیمت قالب بتن فلزی، اصلی ترین عامل مواد اولیه اصلی آن، یعنی نوع کیفیت ورق فولادی می باشد. بر اساس بررسی های انجام شده در بین تولیدکنندگان قالب بتن فلزی، تولیدکنندگان معدودی موفق به اخذ استانداردهای لازم برای دریافت سهمیه ورق فولاد مبارکه شده اند. تفاوت قیمت قالب بتن فلزی بین تولید کنندگانی که سهمیه فولاد مبارکه دارند بسیار ناچیز و غیر قابل توجه هست که علت آن هم تفاوت در قیمت خرید آنها از بورس کالا می باشد.

پشت پرده ارزانی قالب بتن های متفرقه!

در این بین شاهد آن هستیم که برخی فروشندگان قالب بتن فلزی  با سودجویی و بخاطر فقدان اطلاعات مشتری، قیمت قالب بتن فلزی را با اختلاف زیاد نسبت به شرکت های اصلی تولیدکننده قالب بتن فلزی که سهمیه فولاد مبارکه دارند اعلام میکنند. تولیدکنندگان متفرقه مدعی میشوند که ورق قالب بتن فلزی آنها هم برای فولاد مبارکه است. این در حالی است که با یک بررسی ساده در اینترنت میتوان فهمید قیمت اعلامی آنها حتی بعضا کمتر از ورق خام فولاد مبارکه میباشد!

پس به راحتی مشخص می شود که این پایین بودن قیمت با در نظر گرفتن هزینه های کارگری، جوشکاری، رنگ کاری و باز هم پایین بودن آن از ورق خام فولاد مبارکه غیر منطقی میباشد.

چگونگی اثبات نوع ورق فولادی؟

مهم ترین دغدغه مشتریان اطمینان از نوع ورق فولادی بکار برده شده در قالب بتن فلزی می باشد. یک راه اثبات، مراجعه به ازمایشگاه برای بررسی آنالیز نوع ورق بکار رفته در قالب بتن می باشد. این روش هم هزینه بر و هم زمان بر
می باشد.

اما شما می توانید برای اطمینان می توان از تولیدکنندگان معتبر خرید کنید و در هنگام خرید از کارخانه دار درخواست کنید تا اسناد خرید از فولاد مبارکه را به شما ارئه دهد. تولیدکننده های معتبر  سهمیه فولاد مبارکه برای تولید قالب بتن فلزی دارند. این تولیدکنندگان علی القاعده هر ماه از طریق سازمان بورس کالا از فولاد مبارکه خرید میکند و اسنادش موجود می باشد.

در هنگام خرید قالب بتن مواردی دیگری مانند ضخامت ورق، نوع جوشکاری و نوع رنگ کاری مهم می باشد که بایستی آنها را مد نظر قرار دهید. در مقالات دیگر درباره اهمیت ضخامت ورق، نوع جوشکاری و نوع رنگ کاری قابل بتن سخن خواهیم گفت.

قالب بتن استاندارد بایستی با ورق فولادمبارکه اصفهان تولید شود
WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی ما آماده پاسخ‌گویی به سوالات شما دوستان و همراهان گرامی می‌باشند.
سلام. چه کمکی از دست من برمی‌آید؟